Akce! Distilad algue Zvětšit

DISTILAD´ ALGUE®

DISTILAD´ ALGUE®

100213

Nový produkt

100% přírodní šťáva z mořských řas, zeleného čaje a citrusových plodů. 
Neobsahuje žádné chemické či jiné přídané látky.

Balení: 20 ampulí x 10ml

Více informací

54 ks

Skladem

319,00 Kč s DPH

Popis

100% přírodní šťáva z mořských řas, zeleného čaje a citrusových plodů.

Neobsahuje žádné chemické či jiné přídané látky.

balení: 20 ampulí x 10ml

 

VLASTNOSTI:

  • Aktivuje metabolismus
  • Podporuje funkci štítné žlázy přítomností jódu v složení
  • Podporuje vylučování odpadních látek
  • Podporuje spalování tuků
  • Potlačuje chuť k jídlu
  • Umocňuje anticelulitické kůry
  • Působí jako antioxidant proti volným radikálům

Tato šťáva s příjemnou a osvěžující citrusovou příchutí je složená z výtažků z mořských řas (chaluha bublinatá a čepelatka prstnatá), zeleného čaje a citrusových plodů. Vzájemně se posilující působení těchto rostlinných složek dodává výrobku zeštíhlující a tonizační účinky. Navíc podporuje střevní peristaltiku a usnadňuje průchod tráveniny z těla.

Přípravek je i vhodným doplňkem anticelulitické kůry. Napomáhá odstranění přebytečné vody zadržované v tkáních a zlepšuje krevní oběh. Díky bohatému obsahu kovů, vitamínů a stopových prvků je ideální k získání a zachování dobré fyzické a psychické kondice.

Díky modernímu způsobu vyluhování extraktu ultrazvukem (patent firmy Hedelab) je získaný produkt bohatý na aktivní látky s nenarušenými zeštíhlujícími a osvěžujícími vlastnostmi.

Při pravidelném užívání vám postupně pomáhá dosáhnout štíhlejší postavy a zachovat si elán i dobrou náladu.

UPOZORNĚNÍ

Návod k použití:

Obsah 2 ampulek ředěný v 1,5 litru pitné vody vypijte v malém množství během dne mezi hlavními jídly nebo obsah 1 ampule v 250 ml vody ráno a večer před jídlem. 

Přípravek je vhodným doplňkem anticelulitické kůry. Doporučujeme jej užívat průběžně se zahřívacím gelem na celulitidu Phytoderma (viz nabídka kosmetické přípravky Phytoderma).

 

SLOŽENÍ

Chaluha bublinatá (Fucus vesiculosus):

Použití:

  • při snížené funkci štítné žlázy – vysoký obsah jódu
  • při zánětech kloubů a revmatismu
  • přispívá ke snížení hladiny lipidů a cholesterolu v krvi
  • snížení krevního tlaku
  • snižuje aktivitu trávících enzymů
  • při obezitě (podporuje metabolismus)

Chaluha bublinatá patří do čeledi Fucaceae. Tato bylina je známá také pod názvy bublinatka nebo mořská řasa. Barva je dána tím, že žlutohnědá barviva, nejvíce fukoxanthin, překrývají tradiční zelený chlorofyl.

Obsahuje látky zvané algináty (řazené mezi polysacharidy) a jód. Díky obsaženému jódu lze o užívání uvažovat u mírnějších poruch štítné žlázy (při snížené funkci), pokud pacient neužívá léky. Pokud ano, je to třeba diskutovat s lékařem. Mimo jiné i proto, že hrozí nebezpečí, že následkem přijímání vyšších a dlouhodobých dávek této léčivé drogy se zvýšená činnost štítné žlázy projeví hubnutím, pocením, únavou, častou a řídkou stolici. Dále je doporučována jako doplněk léčby, projímadlo a jako metabolikum.

V lidovém léčitelství bývá doporučována jako doplněk stravy při zánětech kloubů a revmatismu. Přispívá ke snížení hladiny lipidů a cholesterolu v krvi. Některé zdroje rovněž uvádějí, že užívání chaluhy může podporovat růst vlasů a nehtů a to díky vysokému obsahu minerálů a stimulačních látek.

Některé zdroje doporučují chaluhu bublinatou kombinovat s čajem pu-erh. V této kombinaci dochází ke zlepšení odbourávání tuků. Chaluha bublinatá je zpracována průmyslově. Používá se pro výrobu želírovacích prostředků a hnojiv (zde jako zdroj jódu).

Čepelatka prsnatá (Laminaria digitata):

Laminaria Digitata patří do čeledě hnědých řas. Roste na kamenech do 10 metrů ( asi 30 stop ) pod hladinou moře. Je velmi citlivá na čistotu prostředí.

Je bohatá na draslík, jód a minerální soli. Stimuluje syntézu ATP – přírodního nosiče energie. Reguluje 3 základní funkce pokožky: vyživující, ochrannou a zvlhčující. Zpevňuje vlákna elastenu a zpomaluje procesy stárnutí pokožky. 

Stimuluje obnovu tkání, aktivuje buněčný metabolismus a napomáhá hubnutí snižováním tukové tkáně. Nejpoužívanější řasa v kosmetických přípravcích. Působí stimulujícím efektem na procesy látkové výměny a na štítnou žlázu. Tato řasa má schopnost normalizovat minerální rovnováhu a také má obnovovací účinek. Díky velkému obsahu jódu se často využívá na léčbu přebytečných místních usazenin a celulitidu. Jód zlepšuje asimilaci bílku, zažívání fosforu, vápníku, železa a aktivuje řadu enzymů. Pod vlivem jódu se zmenšuje viskozita krve, snižuje se tonus cév a normalizuje se arteriální tlak. Laminaria napomáhá snížení obsahu cholesterolu v krvi a zamezuje rozvoji arterosklerózy. Stimuluje funkci štítné žlázy a tím přispívá ke štíhlé linii, dobré náladě a vitalitě. Pomáhá odstranit psychickou i fyzickou únavu.

Zelený čaj: 

Proč je zelený čaj nazývaný čínským zlatem? Především díky široké škále zdraví prospěšných vlastností. Vzhledem k tomu, že se v Číně pije čaj již 5 000 let, jsou Číňané také první, kteří začali využívat čaj při léčbě různých zdravotních obtíží. Předně se užívá proti únavě, dále pak od zastavování krvácení a hojení ran až po snižování horečky, hladiny krevního cukru a při problémech s trávením. Země jako Indie, Japonko a Thajsko čaj ve své tradiční medicíně používaly také. V Evropě je poměrně novinkou. Východní národy, především Japonci, jsou známé svou dlouhověkostí. Jednou z rostlin, které je připisována tato zásluha je právě čajovník.

O účincích čaje a jeho blahodárném vlivu na tělo a mysl existuje dokonce kniha s názvem Kisna Yojoki, kterou sepsal mnich Eisai v roce 1191. Popisuje pozitivní vliv čaje i na takové zdravotní potíže jako jsou opary nebo akné. Čaj doporučuje také na léčbu kocoviny. Kniha popisuje druhy jednotlivých čajů, vzhled jejich listů, květů a také jejich použití. Knih by mohlo být napsáno mnoho a přesto by nevystihly všechny blahodárné vlastnosti této rostliny.

V dnešní moderní medicíně se vracíme ke kořenům a tradičním medicínám jednotlivých kontinentů. Co se týká čaje, pak i k tradičním medicínám daleké Asie, z nichž vycházejí novodobé studijní poznatky. Například v květnu roku 2006 se japonští vědci ve své studii zaměřili na působení čaje u lidí s rakovinou. Bylo zjištěno, že při pití 5 a více šálků denně měli testovaní jednotlivci o 16 % nižší riziko předčasného úmrtí a o 26% nižší riziko výskytu kardiovaskulárních onemocnění. Další studie roku 2006, tentokrát probíhající u vědců z USA, zjistila, že pitím zeleného čaje se zmenšuje výskyt poruch kognitivních funkcí u člověka. Současné studie potvrzují kladné účinky zeleného čaje na člověka.

Prokazatelně tak pití zeleného čaje :

  • snižuje LDL (špatný) cholesterol a tak předchází zanášení cév
  • má antistresový efekt, díky potlačení podráždění nervové soustavy
  • snižuje tělesný tuk
  • pomáhá snižovat obtíže při revmatické artritidě
  • pomáhá při léčbě pokožky poškozené radiační terapií
  • podporuje oxidaci tuku v těle, dokáže aktivovat termogenezi v lidském těle
  • podporuje léčbu HIV a chrání tělo proti napadení tímto virem, a to díky tzv. Katechinům, které obsahuje ve velkém množství
  • je dobré jako prevence proti zánětlivým procesům a při jejich léčbě
  • obsahuje alkalické látky, je vhodný proti překyselení
  • zpomaluje proces stárnutí
  • napomáhá soustředění, což souvisí s povzbudivými účinky kofeinu, také díky nim posiluje koncentraci a duševní výkonnost
  • posiluje funkci jater
  • působí proti vzniku zubního kazu.

Zelený čaj je vhodný pro sportovce a pro osoby s velkým energetickým výdejem, a to i studený. Snižuje chuť k jídlu, působí antioxidačně a má i detoxikační vlastnosti, což ocení lidé, kteří chtějí zhubnout. A to bez pocitu únavy z náročných a zdraví škodlivých redukčních diet (strava by měla být zdravá a vyvážená). Zelený čaj je vhodný i pro těhotné ženy, protože obsahuje vysoký podíl železa a zinku. Bylo zjištěno, že zelený čaj obsahuje i ideální sloučeniny zinku a mědi, které jsou pro ženy v těhotenství velmi potřebné. Jeho pití je doporučeno i ženám v menopauze. Dodává tělu nezbytné vitamíny a stopové prvky.

Citrusové plody: 

Jsou bohatou zásobárnou zdraví prospěšných látek. Známé jsou hlavně díky vitamínu C. Jejich škála drahocenných látek je ale podstatně širší. Například flavanoidy jako je rutin, diosmin a hesperidin pozitivně ovlivňují zdraví kloubů, cév a buněk. Rutin zabezpečuje pevnost cévních stěn a předchází tak vzniku popraskaných žilek a různých forem poruch cév a krvácivosti. 

Obecně má komplex látek obsažený v citrusech účinky protizánětlivé, antioxidační, detoxikační a vitalizující. Působí proti únavě, podporuje veselou mysl a elán. Celkově osvěžuje a omlazuje organismus. Podporuje látkovou výměnu a vyplavování odpadních látek z těla, čímž přispívá k odbourávání tuků, celulitidy a jiných zdravotních a kosmetických problémů. Velice účinnou látkou je Synefrin, který se vyskytuje v kůře plodu citrus aurantium. Má zásadní význam pro zrychlení metabolismu a tím zefektivnění spalování tuků. Nedochází při něm ke zvýšení tlaku a nemá žádné škodlivé vedlejší účinky. Současně stimuluje organismus k výkonu a napomáhá zvyšování tělesné zdatnosti.